Akcja „Słoik” oraz Mikołaj dla Wałbrzyskich Seniorów.

Harcerze z naszego Hufca przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia angażują się w kilka przedsięwzięć organizowanych przez rodzime instytucje i firmy.

Niedawno zakończyła się akcja pomagania Wałbrzyskim Seniorom, gdzie pisali oni listy do świętego Mikołaja, a dobrzy ludzie, w tym harcerze z Wałbrzycha spełniali ich marzenia. Nasi seniorzy w listach prosili o ulubioną kawę, słodycze czy odzież. Paczki z prezentami zawiózł na swoich saniach nasz Komendant Artur Marlinga do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który koordynował całą akcją.

Drugim przedsięwzięciem, które wciąż trwa jest organizowana przez Hotel&Restaurację Maria „Wigilia dla potrzebujących”. W jego ramach odbyła się akcja „Słoik”, której celem było zebranie jak największej liczby słoików, w które zostaną zapakowane tego roczne potrawy. Właśnie ze względu na pandemię, zostaną one rozwiezione 24 grudnia do potrzebujących przez zgłaszających się wolontariuszy.

Wałbrzyscy Harcerze uzbierali duże ilości szklanych opakowań, o czym zaświadcza Komentant Hufca, druh Artur Marlinga, w wywiadzie dla tygodnika DB2010: „– Przed chwilą dostarczyliśmy pełen bagażnik waszych słoików do Hotel&Restauracja Maria. Posłużą do wydania w nich wigilijnego barszczu dla osób potrzebujących z całego Wałbrzycha i okolic. Dziękuję zuchom, harcerzom, ich rodzicom za zaangażowanie w zbieraniu słoików w ramach działania #CzerwonaLinia Hotel & Restauracja Maria. Akcja dalej trwa, słoiki są jeszcze potrzebne. Jednocześnie dalej szukamy chętnych osób na 23 grudnia 2020 r. do pakowania potraw. Wigilia dla potrzebujących sama się nie zrobi.”