Betlejemska sztafeta Światła trwa! Edycja Wałbrzyska.

Betlejemskie Światło Pokoju, w tym roku z przesłaniem „Światło Służby”, przemierza Wałbrzych i powiat wałbrzyski. Światło zostało przekazane między innymi na ręce włodarzy gmin w Wałbrzychu, Szczawnie-Zdroju, Jedlinie Zdroju czy Mieroszowie, Trafiło również do firm, które wspierają wałbrzyskich harcerzy – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK. Betlejemski Ogień trafił również do wałbrzyskich służb. Komendant Hufca Druh Artur Marlinga spotkał się z Komendantem Miejskim Policji i przekazał najszczersze wyrazy uznania za działalność i życzenia na nowy rok. Betlejemski Ogień trafił do wałbrzyskiego szpitala, klinik medycznych działających w Wałbrzychu jak również do przedstawicieli Sejmu i Senatu RP.

„Światło służby” to szczególnie ważne wezwanie w roku, w którym tak potrzebna jest solidarność między ludzka. W dobie pandemii harcerze z całej Polski pomagają seniorom, medykom oraz innym potrzebującym.

Wałbrzyskie środowisko Hufca włączało się w takie akcje jak Czerwona Linia czy Przyjaciele Wałbrzycha.

Służba przyświeca członkom Związku Harcerstwa Polskiego w każdym działaniu jakie podejmują na rzecz drugiego człowieka, dlatego przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju jest tak ważne i mocno motywuje do działania i rozwijania siebie.