Betlejemskie Światło Pokoju już w Wałbrzychu

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.
W tym roku z rąk słowackich skautów odebrała betlejemski ogień druhna Anna Nowosad, Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego. Przekazanie miało miejsce na granicy polsko-słowackiej w okolicy Łysej Polany k. Zakopanego.

Hasłem tegorocznej sztafety jest Światło służby, co w bezpośredni sposób odnosi się do misji ZHP.

W poniedziałek Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane Komendantom Hufców Chorągwi Dolnośląskiej.

Betlejemska Sztafeta Ognia ruszyła! Komenda Hufca codziennie będzie przekazywała Betlejemskie Światło Pokoju do różnych instytucji, firm i organizacji wspierających ruch harcerski.

Już dzisiaj zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Przemysłowej 16 po odbiór magicznego ognia, które ma wielką siłę – niosącą pokój, nadzieję, miłość i wiarę w drugiego człowieka.

Osoby, które mają chęć odbioru BŚP prosimy aby miały własny lampion.

Idea Betlejemskiego Światła Pokoju