Żegnamy instruktorkę naszego Hufca hm. Bożenę Tomaszewską

hm. Bożena Tomaszewska

Druhna Bożenka była Instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego całym życiem. Dawała swoją osobistą postawą przykład, że w życiu należy postępować zgodnie z harcerskimi ideałami, szanować ludzi, być pomocnym i wiernym wartościom.

Była bardzo aktywną harcerką a później instruktorką na terenie Szczawna Zdroju i Wałbrzycha. Przez wiele lat organizowała zbiórki, biwaki, zloty, złazy na Słonecznej Polanie, aktywnie włączała się w działania Hufca Wałbrzych Powiat oraz Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej. Przez wiele lat była Komendantką kolonii zuchowych w Wilczu.

Od zawsze służyła innym ludziom, była pomocna, otwarta na drugiego człowieka. Bardzo chętnie włączała się w akcję krwiodawstwa, utworzyła nieformalną grupę krwiodawców. Druhnę Bożenkę zapamiętamy jako bardzo ciepłą, zawsze uśmiechniętą osobę, która, przy okazji naszych spotkań w Hufcu, dawała nam energii do dalszego działania. Przede wszystkim w pamięci harcerek i harcerzy ZHP pozostanie jako dobry człowiek.

Link do rozkazu specjalnego LS1/2019 Komendanta Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej.

W rozkazie została ogłoszona żałoba na terenie naszego Hufca do dnia pogrzebu. Polecone zostało także okryć kirem sztandary i proporce drużyn, szczepów.

Pogrzeb hm. Bożeny Tomaszewkiej odbędzie się w piątek 25.10.2019 o godzinie 14:00 w Szczawnie-Zdroju.

@Maks