Miejskie obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Bardzo serdecznie dziękujemy zuchom, harcerzom i instruktorom Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy na dzisiejszych uroczystościach. Było nas naprawdę dużo ! To było widać ! ⚜️⚜️⚜️⚜️
Dziękuję członkom V Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Ignis” za poczet sztandarowy.

To był naprawdę dobry dzień ! #MamyNiepodległą 🇵🇱🇵🇱🇵🇱✌️✌️

Ale dzisiejszy dzień to nie Miejskie Obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale także spotkanie z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i Prezydentem Miasta Wałbrzycha Panem  Romanem Szełemejem i oficjalne nadanie imienia nowo wybudowanemu rondu przy skrzyżowaniu ulic Noworudzkiej, Głuszyckiej oraz Kamienieckiej – Rondo 100 lecia Niepodległości Polski.

Na środku ronda ustawiono maszt a na niej gigantyczną flagę naszego państwa. Ma niemal 4,5 metra długości, powierzchnię 13,5 metra kwadratowego i łopoce na wysokości 18 metrów nad ziemią.

Asystę ze strony Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej stanowiły Druhny z 10 Wałbrzyska Gromada Zuchowa „Szalone żuczki” oraz 16 Wałbrzyska Drużyna Harcerska „Merkury” za co Wam serdecznie dziękuję. ⚜️⚜️⚜️
To był naprawdę dobry dzień! W myślach słowa dobrze znanej piosenki – „Wolność – kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…” jakże wciąż aktualna ! ✌️✌️✌️

Harcerze naszego Hufca byli także obecni na obchodach Narodowego Dnia Niepodległości w Jedlinie-Zdroju oraz w Boguszowie-Gorcach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na facebooku oraz instagramie.

@Maks