25 rocznica wyboru Druhny Marleny Wolf na funkcję Komendanta Hufca

15 listopada 2020r. mija 25 lat, kiedy funkcję Komendantki Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej objęła Druhna hm. Marlena Wolf. Druhna jest pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem, wychowawcą dzieci i młodzieży, oddanym człowiekiem dla Związku Harcerstwa Polskiego.

Druhna Kasia, bo tak jest potocznie nazywana, pełniła swoją funkcję przez dwie pełne kadencje tj. od 1995 do 2005 roku.

Obchodząc tę rocznicę na jednym z portali społecznościowych napisała:

„Nie przypuszczałam, że mój post wywoła takie poruszenie na fb.Dziękuję wszystkim za wiele ciepłych słów, wzruszeń i gratulacje oraz życzenia. 10 lat służby komendanckiej było dla mnie niezapomnianym, pięknym okresem życia. Dziękuję wszystkim, za to, że mogłam być z Wami i realizować Wasze marzenia. Życzę wszystkim zdrowia, pogody ducha i wielu cudownych przygód. Życzę obecnemu Komendantowi, by udało się do HAL 2021 zakończyć wszystkie remonty na bazie w Wilczu. W harcerstwie jest wszystko, co kocham. CZUWAJ!”

Pod tą informacją mnóstwo komentarzy:
– „To był piękny czas” – pisze Druhna Paulina,

• „PAMIĘTAMY” – pisze Druh Wojtek,
  • „Pięknie, miłego świętowania srebrnej rocznicy” – wspomina Druhna Hehota
  • „Kawał życia” – pisze Druhna Asia
  • Druhna Agnieszka napisała „ To był cudowny czas. To Ty we mnie uwierzyłaś. Dzięki tobie tak się rozwinęłam. Kasiu, ściskam”.
  • A Klimas skomentował to tak: To był na prawdę cudowny czas. Druhna Komendantka wierzyła w nasze szczere chęci i miała do nas zaufanie jej pogoda i jasny wzrok rozjaśniały nawet najstarsze dni w naszym życiu. I dziś jest kody potrzebujemy przy siebie bratniej harcerskiej duszy. Dziękuje za wszystko. Czuwaj.
  • Ela wspomina to tak : Komendantką naszych nieprzeciętnych, młodzieńczych, harcerskich czasów. Wychowawcą i pedagogiem, którego cierpliwość po wielu latach się pamięta. Życzę wszystkiego co najlepsze!
  • Nadzieja, była Komendantka Hufca : Wspaniałe wspomnienia

Swój komentarz w mediach społecznoścowych zamieścił również obecny Komendant Hufca Ziemi Wałbrzyskiej Druh Artur Marlinga:

„Druhno Komendantko, zaczynałem swoją harcerską przygodę jak Druhna pełniła tę funkcję. Pamiętam za dziecka te czasy. Teraz wystąpił jakiś wypadek przy pracy i ja pełnię tę funkcję. Nie jest łatwo, sama o tym wiesz.

Baaaardzo dziękuję za codzienne wsparcie. Dziękuję, że odbierasz ode mnie telefony z prośbą o pomoc czy radę. Dzwonię jak tylko mam jakieś wątpliwości i problem.

Nie jest łatwo pełnić tak zaszczytną funkcję. Teraz w szczególności – robić harcerstwo on-line, w strachu i nie pewności jutra. Dodatkowo, w środku całkowicie rozkopanego Wilcza. Mimo przeciwności, musimy wspólnie dać radę i spotkać się na prawdziwym, harcerskim, wilczańskim ognisku podczas HAL 2021, na które już teraz serdecznie zapraszam!!

Dziękuję, że jesteś Druhno Komendantko.”