7 urodziny Awarii

W piątek 30 listopada zaczął się pierwszy dzień Urodzinowego Biwaku 122 WDH „Awaria”. Po południu rozpoczęły się pierwsze zajęcia. Harcerze wróżyli oraz dostali ciastka z wróżbą. Wszystko skończyło się kolacją i kominkiem na który przygotowaliśmy krótką opowieść wigilijną wraz z śpiewograniem i nadawaniem barw druhom. Harcerze i harcerki po kominku w dobrym humorze udali się regenerować siły, a w tym czasie przygotowywaliśmy atrakcje dnia następnego.
Dzień drugi zaczęliśmy od gry planszowej, w której zastępy losowały zadania oraz pytania sprawdzające wiedzę harcerzy na temat drużyny. Po godzinnej grze był już znany jej wynik. Pierwsze miejsce zajął zastęp Tornado, drugie miejsce Leśne Kojoty, trzecie miejsce Łosiolole. O godzinie 11:30 zaczęły się zajęcia artystyczne, które polegały na zrobieniu ozdób po czym powiesiliśmy je na auli gdzie miała odbyć się impreza urodzinowa. W międzyczasie przygotowaliśmy watę cukrową dla dzieci. Pod wieczór zaczęli przychodzić pierwsi goście. Mieliśmy okazję gościć pierwszą drużynową pwd. Agatę Rynkiewicz, Komendanta Hufca druha pwd. Artura Marlingę będącego niegdyś drugim drużynowym Awarii, trzecią drużynową pwd. Aleksandrę Dziurle, druhnę hm. Dorotę Turzańską byłą komendantkę Hufca, która przyczyniła się do powstania drużyny, druhnę pwd. Dianę Turzańską, druhnę Hannę Drzewiecką, druhnę pwd. Aleksandrę Strzępek, byłą opiekun drużyny druhnę Elżbietę Brzyską, druhnę pwd. Anettę Chryczyk, druhnę phm. Agnieszkę Bartkowiak, druha Aleksandra Rerich, druha Wojciech Zontek. Honorowym gościem była posłanka dh. Agnieszka Kołacz – Leszczyńska. Po przywitaniu gości wjechał piękny urodzinowy tort i zostały wręczone prezenty. Następnie zaczęła się część artystyczna, która polegała na występie oraz prezentacji zdjęciowej. Wszystko zakończyło się wspólnym tańcem gości z drużynom. Po dniu pełnym wrażeń pożegnaliśmy gości, a dzieci udały się spać.
Trzeciego dnia odbyło się wielkie sprzątanie, pakowanie i apel kończący na którym został odczytany rozkaz drużyny jak i zostały wręczone prezenty urodzinowe dla drużyny. Po zakończeniu apelu spakowani harcerze wyruszyli do domu.

Rel. dh. Wojciech Zontek
Fot. pwd. Anetta Chryczyk, dh. Wojciech Zontek