Start Harcerski 2019

W dniu 21 września 2019 odbył się Start Harcerski przygotowany przez phm. Agnieszkę Bartkowiak i Jej zespół. Rozpoczął on rok harcerski 2019/2020. Pierwsze patrole zuchów i harcerzy wyszły na trasę o godzinie 10. Po drodze mieli do wykonania zadania w tematyce Szarych Szeregów np. układanie z siebie symbolu Polski Walczącej, strzelanie do celu, szyfry, kuchnia polowa, orientacja w terenie, pierwsza pomoc oraz musztra. O godzinie 13 rozpoczął się apel na Placu Kościelnym. Podczas niego mieliśmy okazję gościć Prezydenta Miasta Romana Szełemeja, Panią Wiceprezydent Miasta Sylwię Bielawską, Wiceprezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Kamila Krzysztofa Zielińskiego oraz Panią Katarzynę Pawlak- Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Goście podzielili się swoimi refleksjami, w większości związanymi z własną przeszłością w ZHP.
Podczas apelu dostaliśmy dofinansowanie na remont drugiego piętra w budynku hufca, a już dziś w Hufcu pojawili się pierwsi potencjalni wykonawcy, którzy zadeklarowali remont harcówki. Wybierzemy najlepszych i w rozsądnych granicach cenowych.
Dziękujemy Panu Piotrowi Sosińskiemu – Prezesowi Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, Panu Kamilowi Krzysztofowi Zielińskiemu – Wiceprezesowi Zarządu i Panu Krzysztofowi Drynda – Wiceprezesowi Zarządu za zaufanie i za poparcie inicjatywy remontu II piętra Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.

Więcej zdjęć ze startu: https://www.facebook.com/pg/zhp.walbrzych/photos/?tab=album&album_id=2363351910399580&ref=page_internal

@Risun