Dzień Myśli Braterskiej 2021 – kilka słów od Komendanta Hufca dh. Artura Marlingi

Dzień Myśli Braterskiej 2021.
Święto wszystkich harcerek, harcerzy, skautek i skautów na całym świecie. Co roku, była to okazja do spotkań, wspólnych ognisk, świecowisk. W tym roku, przez pandemię Covid-19 obchodzimy dzień dzień troszkę inaczej. W kameralnym gronie zastępów czy szóstek lub za pomocą zbiórek w formie zdalnej.
Jednak bardzo się cieszę, że kilka drużyn z naszego Hufca spotkało się dzisiaj przy ognisku, rozpaliło przepiękny ogień.
Wszystkim zuchom, harcerkom, harcerzom, instruktorkom i instruktorom ZHP ale także sympatykom i partnerom ruchu harcerskiego życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i realizacji wszystkich zamierzonych celów tak, aby słowa założyciela skautingu były naprawdę realizowane ” Starajcie się zostawić ten świat trochę lepszym niż go zastaliście”.
Głęboko wierzę, że już niedługo spotkamy się wszyscy razem na harcerskim i zuchowym szlaku i będziemy dalej zmieniać świat na lepsze!
W tym miejscu chcę również podziękować wszystkim harcerkom, harcerzom i instruktorom Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej za już prawie roczną służbę na rzecz społeczności lokalnej. Pandemia Covid-19 bardzo utrudniła normalne życie wszystkim. Dziękuję Wam za służbę na rzecz mieszkańców ale także seniorów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.
.
Dzisiaj odebrałem również życzenia od Protektora ZHP Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowane do drużynowych, instruktorów, harcerek i harcerzy, które przesyłam poniżej.
Nie możemy się spotkać osobiście, ale już teraz zapraszam wszystkich harcerzy, instruktorów i naszych przyjaciół na wirtualny koncert Michał Łangowski i Martin Kac – Koncert: DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ Zagra dla nas Michał Łangowski lider zespołu Cisza Jak Ta i Martin Kac. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:00 ( link poniżej)
Druhny i Druhowie ! Czuwaj ! Zuchy ! Czuj ! ⚜️⚜️⚜️⚜️
Artur Marlinga