Zjazd Hufca

W minioną sobotę, 15 września 2018r. w siedzibie Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej odbył się Nadzwyczajny Zjazd Hufca.
Zjazd ten miał za zadanie wybór delegata Hufca na XI Zjazd Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Zjazd rozpoczął Komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej Druh pwd. Artur Marlinga. Na protokolantkę zjazdu wybrano Druhnę phm. Zuzannę Leśniak a następnie Zjazd wybrał Przewodniczącego Zjazdu – Druha phm. Grzegorza Glabisza.

Zgodnie z decyzją Komendantki Chorągwi Dolnośląskiej nr 54/X/2018 Pełnomocnikiem Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP był Druh hm. Mirosław Turzański

Do komisji skrutacyjnej wybrano:
– Druhnę Dorotę Turzańską
– Druha Marka Hetmańczyka
– Druha Krzysztofa Brzyskiego

Do komisji wyborczej wybrano
– Druha Dominika Głowackiego
– Druha Pawła Piecha
– Druha Marcina Walendzika

Do komisji uchwał i wniosków wybrano:
– Druhnę Katarzynę Gawron
– Druha Tomasza Małyskę
– Druhnę Bogumiłę Wierzbicką

W wyniku przebiegu Zjazdu, po serii pytań zadawanych przez Druhów Mirosława Turzańskiego, Marka Hetmańczyka, Artura Marlingi i Michała Tomickiego, wybrano jedynego zgłoszonego kandydata na delegata – Druha phm. Grzegorza Glabisza.

Zjazd zakończył się zawiązaniem kręgu.

Foto: Patryk Prokopowicz